New York State
ALBANY
Bachelor of Arts
Kathryn Amendolara (cum laude), Shawn Berman (cum laude), Sarah Carney, Wayde Dazelle (cum laude), Daniel Denette, Rachael Downey, Taylor Drake, Gabriel Gennari, Jacqueline Hardy, Priscilla Matos, Ashley Miller, Adriana Rosales, Nicholas Sanders (magna cum laude), Daniel Summerhill (magna cum laude)
Bachelor of Science
Michael Adams, Jesenia Alcantara, Jessica Barzelatto, Thomas Baxter, Meghan Cahill (cum laude), Logan Carey (cum laude), Bryan Carr, William Cassin, Jacklyn Colvin, Kimberely Cozzy, Isabela Cubillos (magna cum laude), Maria Dimarzo, Dashawn Gates, Geoffroy Green, Patrick Griffin, Alexandra Kollias (cum laude), Drew Koniszewski, Melannie Mattiace, Geneva McPherson, Laura Miller, Kathleen Mills (magna cum laude), Abrie Moise, Alexa Patnaude, Marco Pavlin, Erin Pelkey, Rebecca Persons (cum laude), Jesse Rawson, Abigail Simon, Paige Southwick (magna cum laude), Danielle Stankus, Kyle Thompson, Alex Waldron, Ashley Wheeler (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Salem Alhoty, Golder Asare, Catherine Barber, Ingrid Carr, Tina-Marie Cascone, James Coffin, James Coupland, Jacqueline Hill, Daniel Martinelli, Genevieve McCauley, Steven Moguel, Janardhanan Nair, Desmond O’Connor, Whitney Pagano, Keerthi Parangi, Jessie Richards, Anthony Rossi, David Stadtlander, Karyn Stratton, Kelly Webster
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Victor Paredes (cum laude)
Master of Arts
Amal Assery, Danielle Bruso, Esrraa Felemban
Master of Business Administration
Golder Asare, Brett Blair, Bradford Grimme, Meng Ma, Gary Miller, Janardhanan Nair, Ella Niyokindi, Whitney Pagano, Keerthi Parangi, Sunita Ranabhat, Nacouban Toure
Master of Fine Arts
Kimberly Daigle, Jacqueline Kirkpatrick
Master of Science
Reem Alshammari, Nathaniel Arnold, Devayan Mandal, Udaya Sree Mannem, Taylor Muztafago, Jimmy Niravathu, Dhruv Patel, Stephanie Robinson, Priyanka Tope
Master of Science in Education
Hamed AlDayri, Salem Alhoty, Sana Bhatti, Meghan Burns, Jenna Collins, Meagan Corbett, Katie Cummings, Seamus Cunningham, Katherine Daggett, Kayla Fabrizio, Melanie Feisthamel, Elizabeth Foskett, Christopher Francis, Meagan Gallagher, Benjamin Goitz, Sarah Kittle, Joleen Loliscio, Nietu Marigowdara, Anna Marinello, Tess McCarthy, Brittany McCarthy, Colleen Monington, Sandra Moses, William Murray, Carmelina Puopolo, Michael Rossman, Amanda Rozsavolgyi, Guoying Shen, Heather Shortt, Nicole Spencer, Crystal Swinton, Ahmed Tharwat
ALTAMONT
Bachelor of Science
Michael Hitt (magna cum laude), Kayleigh Huber, Robert Ruggles (cum laude), Alexander Sand (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Suzann Cornell
Master of Science
Cristina Randazzo
BERNE
Master of Science in Education
Brittany Conklin
COEYMANS HOLLOW
Master of Business Administration
Logan Frese
Master of Science in Education
Tressa Frese
COHOES
Bachelor of Science
Michael Cestaro, Carissa Crandall
Certificate of Advanced Study
Aaron Bochniak
Master of Business Administration
Christine Holle
Master of Science in Education
Elizabeth Raab
COLONIE
Master of Science
Ikhlas Ahmed
DELMAR
Bachelor of Arts
James Danaher, Tiffany Lloyd, Conor White
Bachelor of Fine Arts
Mary Copeland, Leticia Monroe (cum laude)
Bachelor of Science
Rebecca Stanton, Jamie Swirsky, Samantha Zonca (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Jennifer Cannell
Master of Arts
Adel Alshammari
Master of Science
Reem Alshammari
Master of Science in Education
Susannah Sheehan
EAST BERNE
Bachelor of Science
Nathan Hayduke
FEURA BUSH
Bachelor of Science
Jessica Behn, Shannon Killar (magna cum laude)
Master of Science in Education
Laura Santos
GLENMONT
Bachelor of Arts
Katlyn Bedrosian, Michael Deberry, Ryan Kilgallon (magna cum laude)
Bachelor of Fine Arts
Sadie Posdzich
Certificate of Advanced Study
Brittany Frappier, Chelsey Pittz
Master of Business Administration
Chelsey Pittz
Master of Science in Education
Nicole Howland
GREEN ISLAND
Bachelor of Arts
Jason Haupt
Master of Science in Education
Anthony Berman
GUILDERLAND
Bachelor of Arts
Samuel Crocker (summa cum laude), Amanda Varno (cum laude)
Bachelor of Fine Arts
Edmund Brown
Bachelor of Science
Terence Bender, Julie Danton, Tracie Forte, Nicholas Iuorno
Certificate of Advanced Study
Lisa Carnibucci, Kaitlyn Hardman (summa cum laude), Darcie Jaskot, Rachael Pollack, Lindsay Tresansky
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Kaitlyn Hardman (summa cum laude)
Master of Business Administration
Jordan Stewart
Master of Science
Ephemiah Wekesa
Master of Science in Education
Megan Clough, Michelle Kizaur, Kayla Rouse, Lindsay Tresansky
LATHAM
Bachelor of Arts
Gerald Thompson
Bachelor of Science
Caellie Broadwell, Christopher Coakley, Victoria Folino (cum laude), Erika Fournier (cum laude), Anthony McKay, Kayla Petilli (magna cum laude), Megan Planz (summa cum laude), Samuel Spiro
Certificate of Advanced Study
Carly Mead
Master of Business Administration
Alexandra McNutt
Master of Science in Education
Kelly Landers, Michelle Mainella, Bridgette Moss, Ashley Rapsard
LOUDONVILLE
Bachelor of Science
Laura Maloney (summa cum laude), Maria Southworth (cum laude)
Master of Science in Education
Anne Marie Capobianco, Kelly Hasso, Angela Treffiletti
MENANDS
Bachelor of Science
Elena Bassett (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Alexander Malsan
Combined Bachelor of Arts/Master of Science in Education
Margaret Battles (magna cum laude)
Master of Science in Education
Andrew Ledoux
NISKAYUNA
Certificate of Advanced Study
Emily Lawyer
PRESTON HOLLOW
Bachelor of Arts
Lakken Vining
RAVENA
Certificate of Advanced Study
Carrie DuBois, Thomas O’Connor
SELKIRK
Bachelor of Science
Joseph Rissacher
Certificate of Advanced Study
Darcy Micelli
Master of Business Administration
Darcy Micelli
SLINGERLANDS
Bachelor of Arts
Joseph McCaffrey
Bachelor of Science
Alexis Matherly (magna cum laude), Erin O’Sullivan, Maria Ragonese (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Cara D’Amico
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Philip Hauser
Master of Science in Education
Rachael Bacon
VOORHEESVILLE
Bachelor of Arts
Everett Hart
Bachelor of Science
Kirsten Carroll (magna cum laude), Eric Conde, Sarah Dykstra (magna cum laude), Danielle Vogel
WATERVLIET
Bachelor of Arts
Julie Scharf, Joshua Veshia
Bachelor of Science
Evan Caulfield, Alexandra Luttinger (cum laude), Joseph O’Hagan (cum laude), Victoria Snyder
Certificate of Advanced Study
Willie Leak, Loida Lewinter, Christina Mein, Stefania Sharpe
Master of Business Administration
Faisal Ahmed, Willie Leak
Master of Science
Alamin Ahmed, Rashmi Shivashankar
Master of Science in Education
Steevi DiBernardo, Lockette Follet
WESTERLO
Master of Science in Education
Sharon Duker
ALFRED
Bachelor of Science
Alexandra von Stackelberg (summa cum laude)
ALFRED STATION
Bachelor of Science
Shelby Allen (magna cum laude)
BRONX
Bachelor of Arts
Erwin Contreras, Ashlie Garcia, Kiana Henriquez, Waheera Mardah (magna cum laude)
Bachelor of Science
Shannon Byrne (cum laude), Kimberly Cabrera (cum laude), Narelyn Camacho, Erika Diaz, Kattery Guzman, Karina Hernandez, Luis Tejada
Certificate of Advanced Study
Elsie Acosta-Figueroa, Emilia Albo-Bernardo, Rahesha Amon, Wendy Barrett, Nicola Bingham, Narelyn Camacho, Patricia Caruso, Cynthia Chambers, Alyssa Colon-Garcia, Kimberly Conrow, Erwin Contreras, Christine Delgado, Raul Garcia, Claudia Grant, Kisha Henry, Sori Kim, Michelle Madera, Csilla Mate, Nancy Pena, Penelope Perdomo, Aleris Quinones, Vanessa Ramos, Michael Raval, Melanie Rodriguez, Meisha Ross-Porter, Myra Santiago, Luisa Taveras, Laura Vega, Nicole Vega, Kathleen Wiehler
Master of Science
Jamie Wright
Master of Science in Education
Wendy Barrett, Alyssa Colon-Garcia, Csilla Mate, Jacqueline Negron, Nancy Pena, Aleris Quinones, Candice Willie-Lawes
BINGHAMTON
Bachelor of Science
Desiree Birdsall
ENDICOTT
Bachelor of Fine Arts
Heather Megyesi (cum laude), Marcie Whitcher (cum laude)
Master of Science
Cameron Schermerhorn
AUBURN
Bachelor of Science
Matthew Leja
Master of Science in Education
Emily Felter
UNION SPRINGS
Bachelor of Fine Arts
Joshua Terry
MAYVILLE
Bachelor of Science
Hannah Bensink (magna cum laude)
ELMIRA
Bachelor of Science
Zachary Bellinger
HORSEHEADS
Bachelor of Fine Arts
Gina Magistro
NEW BERLIN
Bachelor of Science
Benjimen Weidman (magna cum laude)
NORWICH
Bachelor of Fine Arts
Maggie Avolio (magna cum laude)
Bachelor of Science
Robert Krom (summa cum laude), Bonnie Mason (cum laude)
MOOERS
Certificate of Advanced Study
Victoria Perras
PERU
Bachelor of Science
Callie Garcia
PLATTSBURGH
Master of Science in Education
Chasity Barcomb
WEST CHAZY
Bachelor of Fine Arts
Danielle Dayton
ANCRAM
Bachelor of Science
Brianna Martin (cum laude)
CANAAN
Master of Business Administration
James Dorato
GERMANTOWN
Bachelor of Science
Cody Broast (cum laude)
GHENT
Bachelor of Arts
Michayla McMahon
Certificate of Advanced Study
Kevin Knack
Master of Business Administration
Kevin Knack
Master of Science in Education
Brooke Kneller
HUDSON
Bachelor of Arts
Justin Davis, Justin Porreca (magna cum laude)
Bachelor of Science
Brianne Doty (magna cum laude), Vincen Pierce (cum laude)
Master of Science in Education
Lakia Walker
KINDERHOOK
Bachelor of Science
William Patterson
NIVERVILLE
Bachelor of Science
Christopher Benfield (magna cum laude)
NORTH CHATHAM
Bachelor of Science
Carolyn Jolly
STUYVESANT
Bachelor of Science
Kathryn Groat (magna cum laude)
CORTLAND
Bachelor of Science
Colby Reagan
GRAND GORGE
Master of Science in Education
Jennifer Keefe
ROXBURY
Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration
Paulina Cowan (cum laude)
WALTON
Bachelor of Science
Elizabeth Patterson (magna cum laude)
AMENIA
Bachelor of Fine Arts
Joseph Frank
BEACON
Bachelor of Science
Alyssa Lahey (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Joseph Luzzi
Master of Science in Education
Joseph DiMilia, Brandon Milonovich
DOVER PLAINS
Bachelor of Science
Lauren Dowd (cum laude)
HOLMES
Bachelor of Arts
Tessa Dickinson
HOPEWELL JUNCTION
Bachelor of Arts
Lauren D’Annibale
Bachelor of Science
Julianna Palomba (magna cum laude)
LAGRANGEVILLE
Bachelor of Science
Jennifer Alexander, Stephanie Noble (magna cum laude)
Master of Science in Education
Valerie Nelson
POUGHKEEPSIE
Bachelor of Arts
Daniel Speranza (cum laude)
Bachelor of Fine Arts
Rachael Engelhardt
Bachelor of Science
Nicole Hogan, Rachel Kazda, Krystopher Lotocky, Olivia Mills, Dylan Tully (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Nicole Penn
Master of Business Administration
Jessica Haddad
Master of Science in Education
Ellen Lowndes, Ashley Zahurak
POUGHQUAG
Bachelor of Science
Michael Grundig
Certificate of Advanced Study
Erin Piquet
Master of Science in Education
Kathryn Lee
RED HOOK
Bachelor of Arts
Nicole Baker (summa cum laude), Amanda Feller (magna cum laude)
Bachelor of Science
Emma Heymann
Master of Science in Education
Erik Lynch
RHINEBECK
Bachelor of Science
Emily Marshall (magna cum laude), Bianca Traudt
Master of Science in Education
Megan Lancto
STORMVILLE
Bachelor of Arts
Steven Miele
Master of Science in Education
Courtney Pray
TIVOLI
Master of Science in Education
Alexander Davey, Meredith Goff
WAPPINGERS FALLS
Master of Science in Education
Catherine Hurley, Alicia Piccininno
WASSAIC
Bachelor of Science
Lauren Schultz (magna cum laude)
WINGDALE
Bachelor of Science
Heather Colley (magna cum laude)
AMHERST
Bachelor of Fine Arts
William Mintzer
BUFFALO
Bachelor of Arts
Imran Hossain
Certificate of Advanced Study
Robyn Brady
HAMBURG
Bachelor of Arts
Alex DeAntonis
WEST SENECA
Bachelor of Science
Michael Balla, Scott Pilecki (cum laude)
LAKE PLACID
Master of Science in Education
Laura Bartell
PORT HENRY
Bachelor of Science
Rachel Demarais
SCHROON LAKE
Bachelor of Science
Danielle Barror
WILLSBORO
Master of Science in Education
Hannah Kirkby
VERMONTVILLE
Bachelor of Science
Jazzmyn Tuthill
BROADALBIN
Bachelor of Arts
Meghan Clemente
Bachelor of Science
Caitlin Masaitis
Master of Science in Education
Jocelyn Hayes
GLOVERSVILLE
Bachelor of Arts
Alec Hickey
Bachelor of Science
Amanda Pettit
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Sarah Shane
Master of Science in Education
Elif Ipek-Nobles
JOHNSTOWN
Bachelor of Science
Elizabeth Clizbe (magna cum laude), Kaila Saltsman
Master of Science in Education
Alexandra Crankshaw
MAYFIELD
Bachelor of Arts
Carly Ovitt
Bachelor of Science
Leejun Taylor
Master of Arts
Samuel Negrich
NORTHVILLE
Bachelor of Science
Jacob Dietrich
ATHENS
Bachelor of Science
Brian Bishop, Danielle Chiudina (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Joseph Rothrock
Master of Business Administration
Joseph Rothrock
CAIRO
Master of Business Administration
Robert Agostinoni
COXSACKIE
Bachelor of Arts
Shannon Friel (magna cum laude)
Bachelor of Science
Brooke Ingram (magna cum laude), Jacqueleine Taccetta
DURHAM
Bachelor of Science
Ashley Cunningham (magna cum laude), Eva Cunningham (magna cum laude)
Master of Science in Education
Robert Garofallou-Hogan
GREENVILLE
Bachelor of Science
Milissa Silvia, Nicole Wickham
Master of Science in Education
Elizabeth Schlenker, Lauren Werking
HANNACROIX
Bachelor of Science
Erica Hamilton (magna cum laude)
PALENVILLE
Master of Science in Education
Kayla Carpenter
ROUND TOP
Bachelor of Arts
Kacie Munster
TANNERSVILLE
Certificate of Advanced Study
Nathan Jones
WEST COXSACKIE
Master of Science in Education
Britney Firstiun
HERKIMER
Bachelor of Science
Erica Plumley (magna cum laude), Rachel Waseleski (cum laude)
ILION
Bachelor of Science
Kristyn Ozog
JORDANVILLE
Master of Science in Education
Tracy Young
MOHAWK
Master of Business Administration
Beth Conte
BROOKLYN
Bachelor of Arts
Guadalupe Chavez (magna cum laude), Danyel Gordon
Bachelor of Science
Farlah Cadely, Alexander Herrera (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Ikenna Agbim, Audrey Atkinson, Abigail Babb, Joan Bain, Maria Balansag, Dex Baptiste, David Becker, Gail-Ann Bishop, Yesenia Borges-Melillo, Oral Brady, Simone Brown, Victoria Bugayenko, Jennifer Butan-John, Karine Cambry, Juditha Capa, Liliet Chang, Rosanna Cinquemani, Angela Colaianni, Brendan Connolly, O’Mayra Cruz, Yaacov Danzinger, Olivia Diaz, Sharon Dror, Kristina Dvorakovskaya, Asante Edwards, Kerrian Edwards, Emilia El Ammari, Sara Elman, Stephanie Estrada, AnnMarie Faraj, Daniel Figueras, Amber Fox, Maria Frangella, Robert Friedman, Eunick Gilles, Mackenzie Grate, Carina Hedglin, Denise Heredia, Mark Horosky, Desiree Hunter, Ramatu Kallon, Susan Katzoff, Christina Kay, Jessica Kessler-Rizzo, Danielle Lamb, Latoya Lebby, Tiffany Lee, Brenda Leonard-Burton, Deborah Lewis, Tanya Louis, Elisa Lundy, Svetlana Margulis, Allan Martin, Marsha Matthews-Friday, Salimah McCallum, Alena Medzyanovskaya, Angelica Melendez, Michelle Minnelli, Tashica Mitchell, Tie-Asia Mobley, Neil Monheit, Jacqueline Moran, Marlig Moronta, Priscilla Mundo, Bridget Nash, Andy Nicot, Sean O’Neill, Mawuli Olivierre, Colleen Parks, Hiral Patel Dillon, Robert Perales, Phillip Reid, Camille Rhoden-Stephens, Andrew Ridore, Stephen Roberts, Yvonne Robertson, Gleny Rodriguez, Yaritsa Rodriguez, Erick Sanchez, Erikka Sharpe, Yelena Shtyrkalo, Yolanda Slade, Jacqueline Smith, Deann Smith, La-Toya Trammell-Newton, Jennifer Troman, Zoya Tsirulnikov, Yelena Vassilyeva, Holly Verner, Yvette Weithers, Ryan Wheeler, Regina Wilson-Shankle, Sheila Zephir
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Kalyssa Guadeloupe
Master of Arts
Lauren Hogan
Master of Science in Education
Mario Augustin, Abigail Babb, Dex Baptiste, Gail-Ann Bishop, Tatyana Branicka, Anna Broniek, Bryant Brown, Victoria Bugayenko, Rosanna Cinquemani, Brendan Connolly, Daniel Figueras, Eunick Gilles, Desiree Hunter, Latoya Lebby, Deborah Lewis, Allan Martin, Phillisha Mckenley-Edwards, Camille Rhoden-Stephens, Charmaine Ricketts, Tamara Simpson, Yolanda Slade, Clement Tian, Zoya Tsirulnikov, Marcia Walker, Regina Wilson-Shankle
LYONS FALLS
Bachelor of Science
Christopher Scheer
FAIRPORT
Bachelor of Fine Arts
Bridget Richardson (summa cum laude)
Master of Science in Education
Michelle Kearney, Amanda Young
MENDON
Bachelor of Arts
Zachary Noll
ROCHESTER
Bachelor of Arts
Emily Kane
Bachelor of Science
Nicole Bini
SPENCERPORT
Master of Science in Education
Lauren Alley
WEBSTER
Master of Science in Education
Jamie Farris
AMSTERDAM
Bachelor of Arts
Courtney Guttenberg (cum laude)
Bachelor of Science
Erica Hagen (cum laude), Amanda Swart, Shannon Wancewicz
Master of Business Administration
Jared Cechnicki
Master of Science
Teresa Dreaney
Master of Science in Education
Annette Ortiz, Giovanna Picciocca
FORT JOHNSON
Master of Business Administration
Matthew Castiglione
FORT PLAIN
Bachelor of Science
Teresa Lake (magna cum laude)
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Jason Waite (summa cum laude)
FULTONVILLE
Master of Science in Education
Cody Headwell
HAGAMAN
Bachelor of Arts
Alexander Wheeler (magna cum laude)
Master of Science in Education
Kerrie Korona
SAINT JOHNSVILLE
Bachelor of Science
Tina Shaut
TRIBES HILL
Master of Science in Education
Carie Field Hobbs
BALDWIN
Certificate of Advanced Study
Donald Neubauer
BETHPAGE
Bachelor of Science
Shane McCormack
Certificate of Advanced Study
Rebecca Schropfer
EAST MEADOW
Certificate of Advanced Study
Mark Coccarelli, Lauren Errico, Kenneth Klein
ELMONT
Certificate of Advanced Study
Rochelle Brown
FARMINGDALE
Certificate of Advanced Study
Michael LoGerfo
FLORAL PARK
Certificate of Advanced Study
Susan Burnett, Jeffrey Diebold
FRANKLIN SQUARE
Certificate of Advanced Study
Daniela Mazzella, Christine Wallace
FREEPORT
Bachelor of Science
Tiffany Ramos
Certificate of Advanced Study
Jemal Graham, Kimalee Jean-Louis, Sheila Lyle-Maxwell, Victoria O’Neill
GARDEN CITY
Certificate of Advanced Study
Maryann Morgan, Guy Ramsbottom
GLEN COVE
Certificate of Advanced Study
Romy Bennett, Stephanie Flynn
Master of Science in Education
Stephanie Flynn
GLEN HEAD
Certificate of Advanced Study
Christopher Galano
GREAT NECK
Certificate of Advanced Study
Xiao Jing Feng, Sari Goldberg
HEMPSTEAD
Certificate of Advanced Study
Mishka Fox, Veanne Pearson, Tashema Spence-Davis
Master of Science in Education
Veanne Pearson, Tashema Spence-Davis, Corinthia Thompson
HEWLETT
Master of Science in Education
Nicole Zingman
HICKSVILLE
Certificate of Advanced Study
Katis Romig
INWOOD
Certificate of Advanced Study
Kisha Jones
LEVITTOWN
Bachelor of Science
Tracy Gonzalez
Certificate of Advanced Study
Kristen Crespo, DeAnna Diamond, Heather Levine, Sulimar Medina
Master of Science in Education
Kristen Crespo, Caitlyn Hughes
LOCUST VALLEY
Bachelor of Science
Taylor White
Certificate of Advanced Study
Andrew Akapnitis, Michele Cassano, Jolly Shah
LONG BEACH
Certificate of Advanced Study
Anna McGovern, Joy Miller, Annmarie Ragucci, Heather Wachler
LYNBROOK
Certificate of Advanced Study
Lainie Bertin, Lisa Darress, Joann Krudis, Diana Perrone
MALVERNE
Certificate of Advanced Study
Kellie Ramsey
MASSAPEQUA
Bachelor of Science
Maria Scammell (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Michael Duggan, Patrick Fogarty, Danielle Mackey
MASSAPEQUA PARK
Certificate of Advanced Study
Kelli Kakol, Brian Kennedy, Kevin Leach
MERRICK
Bachelor of Arts
Emily Berger (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Danica Brugge, Ryan Milano, Natascha Simonds, Kristen Walker
MINEOLA
Bachelor of Fine Arts
Natalie Leitman
Certificate of Advanced Study
Janna Bello, Jimmy Kalamaras
NORTH BALDWIN
Certificate of Advanced Study
Valery Calixte, Natalie Francois-Lafleur, Kurt Michel
NORTH BELLMORE
Certificate of Advanced Study
Diana Bramante
NORTH MASSAPEQUA
Certificate of Advanced Study
Joseph Messana
NORTH MERRICK
Certificate of Advanced Study
Elizabeth Hirsch
OCEANSIDE
Certificate of Advanced Study
Thomas Lehman, Bethania Ottomanelli, Joseph Pumo, Pamela Soto
OLD BETHPAGE
Certificate of Advanced Study
Donald Herr
OYSTER BAY
Certificate of Advanced Study
Michael DeBlasio
PLAINVIEW
Certificate of Advanced Study
Hilite Eliasi, Sharin Krinsky, Andrew Nasser, Greg Wasserman
PORT WASHINGTON
Certificate of Advanced Study
Lauren Costa, Ivonne Leon, Joseph Wieckhorst
ROCKVILLE CENTRE
Certificate of Advanced Study
Nadege Allison, Kathryn Bonagura, Christine Christiansen, Kristin Lamparello, Nicole Morris, Danielle Rugolo, Meghann Tedesco
ROOSEVELT
Certificate of Advanced Study
Drusilla Campo
ROSLYN HEIGHTS
Certificate of Advanced Study
Natasha Montalbano
SEAFORD
Certificate of Advanced Study
Eileen Annino, James Conklin, Francine Fishman
SYOSSET
Certificate of Advanced Study
Nancy Scaccia
UNIONDALE
Certificate of Advanced Study
Ogechi Iwuoha
VALLEY STREAM
Certificate of Advanced Study
Fedryne Arencibia, Crystal Davis, Nina DeVita, Gwenddyn Edwards, John Frias, Alyscia Kohn, Deonne Rose
WANTAGH
Certificate of Advanced Study
Daniel Gigliobianco, Lauren Lombardi, Christine Priest, Jaclyn Tangney
Master of Science in Education
Alyssa Trivigno
WEST HEMPSTEAD
Certificate of Advanced Study
Laura Almirall, Katia Drouillard
Master of Science in Education
Dayna Chunara
WESTBURY
Certificate of Advanced Study
Kalosh Dalipi, Monique Hernandez, Kelly Mendoza, Claudette Pacanontavivat
WILLISTON PARK
Bachelor of Arts
Joseph Laino
Certificate of Advanced Study
Carolyn Granger, Kathleen Webber
WOODMERE
Certificate of Advanced Study
Ali Dilek
NEW YORK
Bachelor of Science
Jacob Almanzar, Debora Morillo, Jillian Ruiz-Gonzalez, Thomas Sanabria (cum laude), Kiaira Wells
Certificate of Advanced Study
Natalie Bachman, Gilbert Banks, Diane Donato, Lawrence Fogarty, Simira Freeman, Alba Garcia, David Hom, Wells Huang, Lois Jenkins, Alison King, Jeremy Krevat, Anthony Marra, Gisele Melendez, Julie Nuba, Jennifer Rabinowitz, Melissa Ramos, Charles Reilly, Rod Rodriguez, Susan Salinger, Jessica Sauer, Lisa Whitten
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Beata Kirzhner (magna cum laude)
Master of Science in Education
Wells Huang, Anthony Marra, Rod Rodriguez, Jessica Sauer, Lisa Whitten
BOONVILLE
Bachelor of Science
Claire Haile (magna cum laude)
NEW HARTFORD
Bachelor of Arts
Maria Rabbia (summa cum laude)
Bachelor of Science
Trevor Callahan
ROME
Master of Science in Education
Heather Miller
SAUQUOIT
Master of Science in Education
Rebecca Wisniewski
SHERRILL
Master of Science in Education
Caitlin Peterson
UTICA
Certificate of Advanced Study
Justine Samuel
BALDWINSVILLE
Master of Science in Education
Mandi Hall
CICERO
Master of Science in Education
Kayla Murphy
CLAY
Bachelor of Science
Aine Evangelista (cum laude)
EAST SYRACUSE
Bachelor of Science
Patrick Burke, Stephanie Gross
Master of Science in Education
Kailee Willette
MANLIUS
Bachelor of Science
Robert Primo
MARCELLUS
Bachelor of Science
Jessica Osborne (magna cum laude)
MARIETTA
Bachelor of Science
Heather Masters (cum laude)
NORTH SYRACUSE
Bachelor of Science
Cari McKenzie
SYRACUSE
Bachelor of Science
Susan Bingham
Certificate of Advanced Study
Erin McLaughlin
Master of Science in Education
Kara Cangemi, Colleen Dorgan, Ashley Robinson
CHESTER
Bachelor of Science
Alan Cabrera, Shannon Wortmann
CIRCLEVILLE
Bachelor of Science
Colin Stewart, Alex Vesely
CORNWALL ON HUDSON
Master of Science in Education
Dana Welch
MIDDLETOWN
Bachelor of Arts
Daniella Toosie-Watson
Bachelor of Science
Tiffany Parker (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Mayda Amabile
MONROE
Bachelor of Fine Arts
Matthew Ramirez
Bachelor of Science
Liana Rodriguez
Certificate of Advanced Study
Samantha Eichele, Kimberly Mosca
MONTGOMERY
Bachelor of Science
Joanna Dykeman (summa cum laude)
Master of Science in Education
Corinne Streever
NEW WINDSOR
Bachelor of Science
Alexis Lamantia (cum laude)
NEWBURGH
Bachelor of Science
Valeria Luna, Amanda Quintana (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Daniel Belfi, Jacqueline Fields-Clyburn
PORT JERVIS
Bachelor of Science
Emily Onofry (cum laude)
ROCK TAVERN
Master of Science in Education
Nicole Marino
SCOTCHTOWN
Certificate of Advanced Study
Melina Kontzamanys (cum laude)
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Melina Kontzamanys (cum laude)
SLATE HILL
Bachelor of Science
Kaitlyn King
WALDEN
Bachelor of Arts
Andrew Cronin
Bachelor of Science
Ashley Arcuri (magna cum laude), Taylor Rossi (cum laude), Daniel Walker
WARWICK
Bachelor of Science
Alexis Saccone
WASHINGTONVILLE
Bachelor of Fine Arts
Holly Cunningham
Bachelor of Science
Holly Ferraro (cum laude)
CENTRAL SQUARE
Bachelor of Arts
Lauren Antone (magna cum laude)
FULTON
Bachelor of Arts
Vanessa Langdon (summa cum laude)
Bachelor of Science
Allyson Bricker
OSWEGO
Bachelor of Arts
Madison Palmer
ONEONTA
Bachelor of Science
Jena Parker
BREWSTER
Certificate of Advanced Study
Dignorah LaPorte, Albert Laporte
CARMEL
Master of Science in Education
Nicole Casamassima
LAKE PEEKSKILL
Certificate of Advanced Study
Kathleen Ziegler
Master of Science in Education
Kathleen Ziegler
MAHOPAC
Bachelor of Science
Erin Felix
ASTORIA
Certificate of Advanced Study
Kalliopi Alevriadis, Gerard Langton, Deepak Marwah, Chanel Tillman
Master of Science in Education
Chanel Tillman
BAYSIDE
Certificate of Advanced Study
Laurie Barnes Holden, Joan Cerasuolo, Humma Qureshi
Master of Science in Education
Adriana Piraquive, Humma Qureshi, Anndrea Salvatto
BELLE HARBOR
Certificate of Advanced Study
Dina Benanti
BELLEROSE
Bachelor of Science
Andrew Mancini (magna cum laude), Ashley Tuffy (cum laude)
BREEZY POINT
Bachelor of Arts
Mary Kate Nestor (cum laude)
BRIARWOOD
Certificate of Advanced Study
Alla Borukhov
CAMBRIA HEIGHTS
Certificate of Advanced Study
Carol Lawrence Singletary, Fredrica McDuffus
COLLEGE POINT
Certificate of Advanced Study
Lisa Gandolfo-Rivera
CORONA
Certificate of Advanced Study
Victoria Kaminsky, Jennifer Velasco
DOUGLASTON
Certificate of Advanced Study
Suzanne Miller
EAST ELMHURST
Bachelor of Arts
Erica Cawthon
Certificate of Advanced Study
Patricia Falcetta, Erica Morel
Master of Science in Education
Erica Morel
ELMHURST
Master of Science in Education
Soledad Montanes
FLORAL PARK
Certificate of Advanced Study
Magalis Morales-Guzman
FLUSHING
Certificate of Advanced Study
Kariman Kamhawy, Lenny Marin, Tracy Mercado, Farrah Roem
Master of Science in Education
Kariman Kamhawy
FOREST HILLS
Certificate of Advanced Study
Annabel Dsouza, Erin Lalor, Jose Martinez-Elias
FRESH MEADOWS
Certificate of Advanced Study
Alina Lovasz
GLEN OAKS
Certificate of Advanced Study
Alison Kiernan
HOWARD BEACH
Certificate of Advanced Study
Crystal Barreto, Jennifer Russo, Luci Salerno, Michelle Stango
JACKSON HEIGHTS
Certificate of Advanced Study
April Zappala
Master of Science in Education
April Zappala
JAMAICA
Certificate of Advanced Study
Gregory Brummell, Angela Corona, Lisa Henderson, Melissa Oliver, Jetaime Toliver
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Kareem Thomas
KEW GARDEN HILLS
Certificate of Advanced Study
Dinh Lu-Berio
KEW GARDENS
Certificate of Advanced Study
Cathleen Cuffie-Jack
Master of Science in Education
Cathleen Cuffie-Jack
LONG ISLAND CITY
Certificate of Advanced Study
Manuela Guimaraes
Master of Science in Education
Manuela Guimaraes
MASPETH
Certificate of Advanced Study
Sofia Kourounis
Master of Science in Education
Sofia Kourounis
MIDDLE VILLAGE
Bachelor of Science
Victoria Halvax (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Mary Ellen Fazio, Sabrina Gisone
QUEENS
Certificate of Advanced Study
Shelliann Williams
Master of Science in Education
Shelliann Williams
QUEENS VILLAGE
Certificate of Advanced Study
Krystle Castillo, Harold Everton
Master of Science in Education
Harold Everton
REGO PARK
Certificate of Advanced Study
Victoria Rosen
Master of Science in Education
Victoria Rosen
RIDGEWOOD
Certificate of Advanced Study
Joyce Quinde
ROCKAWAY BEACH
Certificate of Advanced Study
Janel Solise
ROCKAWAY PARK
Bachelor of Science
Shannon Dinerman
ROSEDALE
Certificate of Advanced Study
Ernestine Butler-Johnson, Lisa Clarke, Leona Fowler, Seanelle LeeSang
SOUTH OZONE PARK
Certificate of Advanced Study
Melanie Diaz, Nafesa Khan
SPRINGFIELD GARDENS
Certificate of Advanced Study
Jennifer Callender, Dahlia Jones, Sandra Street
Master of Science in Education
Jennifer Callender
ST. ALBANS
Bachelor of Science
Simmone Alexander
Certificate of Advanced Study
Lynette Brown, Ivan Green, Lynnea Moore
SUNNYSIDE
Certificate of Advanced Study
Dana Bertisch, Edgar Torres
WHITESTONE
Certificate of Advanced Study
Georgia Ioannou
WOODHAVEN
Certificate of Advanced Study
Lucy Escalante
WOODSIDE
Certificate of Advanced Study
Gerald France, Jerry Perez, Daniel Petrotta, Jean Woods-Powell
AVERILL PARK
Bachelor of Science
Brianne Davis, Stephanie Horton, Daniel Mardon, Kristen Padula (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Kristy Ganance
Master of Arts
Hanna Teal
Master of Business Administration
Kristy Ganance
Master of Science
John Hart
Master of Science in Education
Alexandre Da Silva, Lauren Wager
CASTLETON
Bachelor of Fine Arts
Kateri Edwards
Certificate of Advanced Study
Kelly Jones
Master of Business Administration
Rebecca Harris
CASTLETON ON HUDSON
Bachelor of Science
Jennifer Walkley (summa cum laude)
EAST GREENBUSH
Bachelor of Arts
Ciara Cristo (magna cum laude), Kyle Harder (cum laude), John Lantz
Bachelor of Science
Erik Martin, Sarah Sheehan
Master of Science in Education
Carina Mahar, Lawrence Perez
HOOSICK FALLS
Certificate of Advanced Study
Carly Pine
Master of Science in Education
Bridget O’Neil-Hopkins
JOHNSONVILLE
Certificate of Advanced Study
Daniel Kalbfliesh
MELROSE
Bachelor of Science
Leah Dugrenier (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Karlyne Osepa
Master of Science in Education
Alicia Werner
NASSAU
Bachelor of Arts
Amy Zobre
Bachelor of Science
Heidi Brown (cum laude)
PETERSBURG
Bachelor of Science
Katherine Bakaitis (magna cum laude), Chantel Bink (magna cum laude),
Tiaira Greene
RENSSELAER
Bachelor of Arts
Connor Ramon
Bachelor of Science
Katelyn Hallenbeck
Certificate of Advanced Study
Thomas Brownell, Donald Stevens
Master of Business Administration
Jeffrey Rinehard
Master of Science in Education
Wejdan Aljehani, Majed Aljohani, Marianne Federico, Amanda Riendeau, Sarah Sivertson
SCHAGHTICOKE
Bachelor of Science
Mackenzee Hemming
STEPHENTOWN
Master of Science in Education
Amanda Oligny
TROY
Bachelor of Science
Margaret Baker (magna cum laude), Sydney Baldwin, Michelle Blaauboer (cum laude), Brigid Carhart, Thomas Doyle, Shannon Duncan, Bianca Jordan, Brianna Mann (cum laude), Samantha Willson
Certificate of Advanced Study
Cheryl Brannock, Michael Elliott, Arianna Gaddy-Collington, Tina O’Brien, Kelly Quinn, Emma Steckman
Master of Business Administration
Arianna Gaddy-Collington, Jayme Wood
Master of Science in Education
Michael Agostinoni, Emily Baldwin, Aurora Boyes, Paula Carciu, Kasey Connell, Emily Gustin, Timothy Hepp, Helen Lettieri, Kristin Montano, Kelly Quinn, Mary Russman, Megan Schultz, Travis Strattion
VALLEY FALLS
Bachelor of Science
Sydney Ritchie-Liddle (cum laude)
Master of Science in Education
Jessica Lamb
WEST SAND LAKE
Master of Science in Education
Megan Ryan
WYNANTSKILL
Master of Science in Education
Daniella De Rose, Emily DiMura, Stephanie Maes
STATEN ISLAND
Bachelor of Science
Alexander Ryan (cum laude), Gianna Smith
Certificate of Advanced Study
Nina Antoniello, James Arangio, Linette Arroyo, Stefanie Barnas, Christopher Bejar, Catherine Cognetta, Doris Corniel, John Davis, Jennifer Dimarco, Erin Esposito, Jamie Getreu, Yvonne Hamilton-Cox, Christine Hanley, Nadger Henry, Russell Lieberman, Joseph Mento, Jacqueline Musumeci, Irene Nichols, Pamela Palumbo-Getreu, Christina Panichi, Philip Ponterio, Edwin Rivera, Matthew Scheiper, Christopher Serrano, Antonio Vastano, Nicole Vega, Kristin Vigliotti, Joseph Williams
Master of Science in Education
Casey Quinn, Joseph Williams
BLAUVELT
Certificate of Advanced Study
Meena Lildharrie
HAVERSTRAW
Certificate of Advanced Study
Colette Williams
MONSEY
Certificate of Advanced Study
Shoshana Nimchinsky
NEW CITY
Certificate of Advanced Study
Frances Floyd
NYACK
Master of Arts
Tiffany Pearson
SPRING VALLEY
Bachelor of Science
Presnir Senat
Certificate of Advanced Study
Michael Smith
Master of Science in Education
Michael Smith
THIELLS
Certificate of Advanced Study
Carlos Bermudez
Master of Science in Education
Carlos Bermudez
VALLEY COTTAGE
Certificate of Advanced Study
Diantha Barone
WEST HAVERSTRAW
Certificate of Advanced Study
Brittani Griffin
MASSENA
Master of Science in Education
Arielle Fregoe, Kaitlin McGregor
OGDENSBURG
Bachelor of Arts
Ryan Hooper
Bachelor of Fine Arts
Molly Morrow
PARISHVILLE
Master of Science in Education
Kelli Gary
POTSDAM
Bachelor of Science
Rukan Khondker (magna cum laude)
AMSTERDAM
Certificate of Advanced Study
Brian Dunn
Master of Business Administration
Vincent Soldani
BALLSTON LAKE
Bachelor of Science
Erin Schlensker (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Marissa Shibley
Master of Science in Education
Sarah Abelson, Rachel King, Jennifer Pendleton
BALLSTON SPA
Bachelor of Arts
Kimberly Burgess (summa cum laude)
Bachelor of Science
Kayla Curtiss (magna cum laude), Jeffrey Raway
Certificate of Advanced Study
Bradley Strait
Master of Business Administration
Daniel Cramer
Master of Science in Education
Amanda Callanan, Emma Heritage
BURNT HILLS
Bachelor of Science
Zoe DuBois, Leanza Kopa (magna cum laude)
Master of Science in Education
Mark Giufre
CHARLTON
Master of Arts
Kelly Carpenter
CLIFTON PARK
Bachelor of Fine Arts
Lauren Occhiogrosso
Bachelor of Science
Samantha Charbonneau, Francesca Connelly (cum laude), Patrick Difiore, Emma Dooley (cum laude), Cameron Fisher, James Kennedy (summa cum laude), Howard Kreitsek, Sara Macaluso, Jennifer Nelson (magna cum laude), Chloe Tennant, Eric Treacy (magna cum laude), Sarah Watson (summa cum laude)
Certificate of Advanced Study
Megan Chew, Craig Forth, Salma Sinha
Master of Science
Sean Crandell, Prathyusha Kottireddy, Lisa Quaglino, Shravani Ravikanti
Master of Science in Education
Lindsey Bernard, Andrew Bisnett, Katelyn Bonk, Elizabeth Campana, Eric Lewis, Jennifer Lopez, Mallory Reynolds, Amanda Tyrrell
CORINTH
Master of Science in Education
Brittany O’Hea
FORT EDWARD
Bachelor of Science
Scott Carpenter (summa cum laude)
Master of Science in Education
Julie O’Connell
GALWAY
Bachelor of Science
Emily Izzo
Master of Science in Education
Katherine Mueller
GANSEVOORT
Bachelor of Science
Corey Towne (cum laude)
Master of Science in Education
Viktoria Abusen, Jessica Duell
GREENFIELD CENTER
Bachelor of Science
Michael Sharpe
Master of Science in Education
Carlee Ryfa
HADLEY
Bachelor of Arts
Richard Stoll, Dillon Swertner
Bachelor of Science
Jessica Smith (cum laude)
HALFMOON
Bachelor of Science
Andrea Bollentin (summa cum laude), Taylor Grupinski (cum laude)
Master of Science in Education
Bethany Cusick, Laura Taormina
MALTA
Bachelor of Science
Molly Rae VanGuilder (cum laude)
MECHANICVILLE
Bachelor of Arts
Ashley Morrissey
Bachelor of Fine Arts
Darian Blanchard
Bachelor of Science
Christina Destefano (cum laude), Aishwarya Hanspal
Certificate of Advanced Study
Anthony DiTroia, Keri Rosher, Asya Taormina
Master of Science in Education
Chelsea DeStefano, Samantha Lemay
PORTER CORNERS
Bachelor of Arts
Phoebe Wells
Certificate of Advanced Study
Jacqueline Thomson
Master of Business Administration
Jacqueline Thomson
REXFORD
Bachelor of Arts
Daniel Curry (magna cum laude)
Bachelor of Fine Arts
Felicia Bennett
Bachelor of Science
Juliana Zabielski
Master of Arts
Ryan Grant
Master of Science in Education
Amy Hayes
ROUND LAKE
Bachelor of Science
Molly Shapiro
SARATOGA SPRINGS
Bachelor of Arts
Ercan Kilic, Jennifer Vinci (magna cum laude)
Master of Arts
Gabrielle Gapczynski
Master of Business Administration
Whitney Shafer
Master of Science in Education
Andrea Bambara, Lauren Bergeron, Kimberly Durant, Josh Johnson, Callie Southerland, Katherine Tarr
SCHUYLERVILLE
Master of Science in Education
Elizabeth Smith
SOUTH GLENS FALLS
Bachelor of Arts
Derek Laing
Bachelor of Science
Megan Bannon (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Nichole Monroe
STILLWATER
Bachelor of Science
Rachael Garrow (magna cum laude), Franchesca Nichols (cum laude)
WATERFORD
Bachelor of Science
Edward Clairmont, Erin Davenport (cum laude), Katherine Greco (magna cum laude), Nicole Skiba (magna cum laude), Aaron Whitney, Scott Whitney (summa cum laude)
Master of Science in Education
Mary Ramos
WILTON
Bachelor of Science
Kaitlin Chieco (magna cum laude)
BALLSTON LAKE
Bachelor of Science
Nicole Shively (magna cum laude)
DUANESBURG
Master of Science
Heather Mallette
GLENVILLE
Bachelor of Arts
Christopher Kichton (cum laude)
Bachelor of Science
Erin Calder, Emily LaCoppola (magna cum laude), Toni Spera (summa cum laude), Lynsee Thorington, Deanna White
Master of Science in Education
Anna Carbone-Harms, Kimberly Lamberton, Paul Manzo
NISKAYUNA
Bachelor of Arts
Jonathan Munroe
Certificate of Advanced Study
Catie Magil
Master of Science
Yunhee Brown
Master of Science in Education
Rachel Costanzo
PATTERSONVILLE
Master of Science in Education
Rachel Martin
SCHENECTADY
Bachelor of Arts
Robert Hillerman, Alexander Kirby, Melissa Lounello (cum laude), Jessica Marley (magna cum laude), Matthew Mundy (magna cum laude), Jennifer O’Connor
Bachelor of Fine Arts
Maria Marotta, Rachel Suflita (summa cum laude)
Bachelor of Science
Sarah Agan, Jacquelyn Barnett (magna cum laude), Amanda Bartik, Elisabeth Cecil, Brittany Countryman (cum laude), Michael D’Elisiis, Hannah Doodnauth, Anna Ebert, Erin Farina, Nicole Fiorillo, Mia Frassrand, Joseph Gagliardi, Christian Gunn (magna cum laude), Alyssa Hildebrand (cum laude), Christopher Johnson, Eric LaMalfa (cum laude), Katherine Nelson (cum laude), Peter New, Cody Okonski, Sarah Owens (summa cum laude), Cierra Paul, Nicole Pelkey (cum laude), Elizabeth Popolizio (cum laude), Nicole Preville, Nina Santana, Justin Smith (magna cum laude), Ashmini Somai, Iain St. John, Thomas Verret (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Mark English, Katrina Hartman, Marissa Kruzinski, Trinisa Learry, Barbara Wyllie
Master of Arts
Robert Stoddard
Master of Business Administration
Patrick Reilly
Master of Science
David Leather, Irene Nunez, Gregory Reinhart
Master of Science in Education
Sara Adams, Alicia Aragosa, Shannon Ausfeld, Jessica Callahan, Jessica DeMarco, Victoria DeSarbo, Julieanne Dearing, Laura Drahos, Kira Feurstein, Kenneth Kelly, Kimberly Manikas, Milvia Mendez, Tracie Perone, Barbara Wyllie
SCOTIA
Bachelor of Arts
Brittney Wensley
Bachelor of Science
Sandra Mayer (summa cum laude), Tyler Spence (magna cum laude)
Master of Business Administration
Michael Spring
Master of Fine Arts
Joshua Sheridan
Master of Science in Education
Erin Caldwell, Brittany Cameron, Daniel Capogna
COBLESKILL
Bachelor of Arts
Amanda Rapant, Andrew Regan (magna cum laude)
Bachelor of Science
Samantha Johnson, Kaitlin Kruglak (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Samantha Johnson, Melissa Kennison
CORNING
Bachelor of Science
Amelia Rossettie (cum laude)
AMITYVILLE
Certificate of Advanced Study
Norman Fairley
BAY SHORE
Certificate of Advanced Study
Michael Cestaro, Robert Mascolo
Master of Science in Education
Jeffrey Laudenschlager
BAYPORT
Certificate of Advanced Study
Jacqueline Jones
BELLPORT
Certificate of Advanced Study
Eva Esposito, Dawn Meyers
BOHEMIA
Bachelor of Science
Emily Torre
Certificate of Advanced Study
Carissa Hagan
BRIGHTWATERS
Certificate of Advanced Study
Kimberly Boccanfuso
CENTER MORICHES
Bachelor of Science
Kelsey Glanzman
CENTRAL ISLIP
Certificate of Advanced Study
Nicole Carr
COMMACK
Certificate of Advanced Study
Todd Hashinsky
CORAM
Certificate of Advanced Study
Giovannina Guarnera
EAST ISLIP
Bachelor of Science
James Ferro
EAST MORICHES
Bachelor of Science
Colleen Hulbert
Master of Science in Education
Jon Gress
EAST NORTHPORT
Certificate of Advanced Study
Heather Dvorak
Master of Science in Education
Heather Dvorak
EAST PATCHOGUE
Certificate of Advanced Study
Amy Illardo-Murray
EAST SETAUKET
Bachelor of Science
Amanda Marx
FARMINGVILLE
Bachelor of Arts
Tyler Piazza
HAUPPAUGE
Certificate of Advanced Study
Claudia Osorio
Master of Science in Education
Melissa Weiss
HOLBROOK
Bachelor of Science
Haele Dixon (cum laude)
Certificate of Advanced Study
Maura Penteck
HOLTSVILLE
Master of Science in Education
Genevieve Diller
HUNTINGTON
Certificate of Advanced Study
Jordan Vitta
Master of Science in Education
Ali Glassman
HUNTINGTON STATION
Certificate of Advanced Study
Meghan Kozak
ISLIP TERRACE
Certificate of Advanced Study
Emily Kraft
KINGS PARK
Bachelor of Arts
Nicholas Venier
Certificate of Advanced Study
Ciara Greene
LAKE GROVE
Certificate of Advanced Study
Jack Burke
MANORVILLE
Certificate of Advanced Study
Laurie Welch Storch
Master of Science in Education
Lisa Burton
MASTIC BEACH
Certificate of Advanced Study
Michele Manion
MEDFORD
Certificate of Advanced Study
Virjanand Depoo
NEW SUFFOLK
Bachelor of Science
Marisa Fedele
NORTH BABYLON
Certificate of Advanced Study
Stacey Scarpias
NORTHPORT
Bachelor of Science
Michael Santoli
Certificate of Advanced Study
David Barth
Master of Science in Education
David Barth
OAKDALE
Bachelor of Science
Kellie Kerr
PATCHOGUE
Certificate of Advanced Study
Cleopatra Panagiosoulis, Robert Russell
Master of Science in Education
Michele Wyczawski
PORT JEFFERSON STATION
Combined Bachelor of Science/Master of Science in Education
Samantha Capece (summa cum laude)
RIDGE
Bachelor of Science
Colleen Weresnick (magna cum laude)
Certificate of Advanced Study
Krista Bily
ROCKY POINT
Certificate of Advanced Study
Chris Cherouvis
RONKONKOMA
Bachelor of Science
Danielle Shine (magna cum laude)
SAINT JAMES
Bachelor of Science
Anna Miceli (magna cum laude)
SAYVILLE
Certificate of Advanced Study
Lisa O’Brien, Sara Oshrin
SHOREHAM
Certificate of Advanced Study
Justin White
WADING RIVER
Certificate of Advanced Study
Heather Giacomin
WEST BABYLON
Certificate of Advanced Study
Catherine Hubenko, Christine Jordan, Cristina Quartararo
WEST ISLIP
Certificate of Advanced Study
Kristi Keingstein, Renae Rotella
WEST SAYVILLE
Certificate of Advanced Study
William Langhan
FERNDALE
Bachelor of Arts
Esa Cano (magna cum laude)
LIBERTY
Bachelor of Science
Leeana Santillo (cum laude), Taylor Stoddard (magna cum laude)
MONTICELLO
Bachelor of Science
McKenzee Greene, Jakub Mierzwa (cum laude)
ROCK HILL
Bachelor of Science
Dara Tanzman
ROSCOE
Bachelor of Science
Samantha Mangus (summa cum laude)
WURTSBORO
Bachelor of Arts
Christina Maney
Bachelor of Science
Kerissa Bennett (cum laude)
YULAN
Bachelor of Science
Michael Kidney (cum laude)
ETNA
Bachelor of Fine Arts
Emily Fisher
FREEVILLE
Bachelor of Science
Marissa Ramos (magna cum laude)
GLASCO
Bachelor of Science
Brittany Chlud (cum laude)
HIGH FALLS
Bachelor of Arts
Victoria Ortiz (cum laude)
HIGHLAND
Bachelor of Science
Alexandra Richard (cum laude)
Master of Science in Education
Amy Rosenberger
KINGSTON
Bachelor of Science
Christian Benincasa, Derrick Knox, Ana Saccoman
Master of Science in Education
Amy Frohlich, Corinne Robinson
NAPANOCH
Bachelor of Arts
Daniel Quiceno
Certificate of Advanced Study
Daniel Quiceno
OLIVEBRIDGE
Master of Science in Education
Brittany Myers
PINE BUSH
Bachelor of Science
Elianna Decker
Certificate of Advanced Study
Amber Dunn
SAUGERTIES
Bachelor of Arts
Vito Massa, Taylor Snyder
Bachelor of Science
Alexi Boice, Meghan Hook (summa cum laude), Rains Jordan (summa cum laude), Katelyn Noecker (cum laude), Marilea Saxtan (cum laude), Justin Whittaker
Certificate of Advanced Study
Charlynn Caputo
SHOKAN
Master of Science in Education
Michelle Millman, Jacob Millman
ULSTER PARK
Master of Science in Education
Jeannie Barreto, Janet Diaz
WALLKILL
Bachelor of Science
Blair Caswell
WEST SHOKAN
Bachelor of Science
Jeremy Pratten
CHESTERTOWN
Bachelor of Science
Margo Broderick
GLENS FALLS
Bachelor of Arts
James Kelly
Bachelor of Fine Arts
Lynne Dougherty
Combined Bachelor of Arts/Master of Arts
Alexis Fischer (summa cum laude)
LAKE GEORGE
Bachelor of Science
Kurt Graff, Amanda Rose Mastropietro (magna cum laude)
QUEENSBURY
Bachelor of Arts
Tyler Gereau
Bachelor of Fine Arts
Lauren Pennock (cum laude)
Bachelor of Science
Stacia Burns (summa cum laude), Victoria Gaunt, Elizabeth Locaputo, Jessica Orban, Ryan Steinbach (magna cum laude)
Master of Business Administration
Rashmi Bhosale, Michael DeChick
Master of Science in Education
Elise Naylor
ARGYLE
Combined Bachelor of Arts/Master of Science in Education
Marlee Wood (magna cum laude)
CAMBRIDGE
Bachelor of Arts
Christopher Crucetti (cum laude)
EAGLE BRIDGE
Master of Science in Education
Aydin O’Hearn
FORT ANN
Master of Science in Education
Amanda Connor
FORT EDWARD
Master of Science in Education
Breanne Sprague
GRANVILLE
Master of Science in Education
Danielle Milanese
GREENWICH
Bachelor of Science
Emily Costopoulos, Clark Mealy
HUDSON FALLS
Bachelor of Arts
Molly-Kate Webster
Certificate of Advanced Study
Kelsey White
Master of Business Administration
Kelsey White
MARION
Bachelor of Science
Lauren Modzelewski (magna cum laude)
BEDFORD
Certificate of Advanced Study
Gregory McCullough
BRONXVILLE
Certificate of Advanced Study
Cesar Nina
CORTLANDT MANOR
Certificate of Advanced Study
Christopher Power
Master of Science in Education
Christopher Power
HARTSDALE
Certificate of Advanced Study
Lauren Shea
HAWTHORNE
Certificate of Advanced Study
Casey Kenny
Master of Science in Education
Casey Kenny
IRVINGTON
Certificate of Advanced Study
Enissa Acevedo, Kevin Fischer
Master of Science in Education
Kevin Fischer
MAMARONECK
Certificate of Advanced Study
Ronald Nobles
MOUNT KISCO
Certificate of Advanced Study
Jason Green
MOUNT VERNON
Certificate of Advanced Study
Tahsheema Braxton, Margaret Fountain Coleman, Elan Stephenson
Master of Science in Education
Tahsheema Braxton
NEW ROCHELLE
Certificate of Advanced Study
Magdelyn Noboa, Christopher Williams
Master of Science in Education
Margaret Malloy, Magdelyn Noboa
PELHAM
Bachelor of Science
Meghan Reynolds
Certificate of Advanced Study
Ericka Barrera
Master of Science in Education
Ericka Barrera
TARRYTOWN
Certificate of Advanced Study
Johanny Lopez
Master of Science in Education
Johanny Lopez
WEST HARRISON
Certificate of Advanced Study
Jacqueline Radoslovich
WHITE PLAINS
Certificate of Advanced Study
Gregory Lau, Sheila Manuel, Tracey Pacelle, Ilana Sitkoff, Jennifer Wesolowski
Master of Science in Education
Gregory Lau, Sheila Manuel, Tracey Pacelle
YONKERS
Certificate of Advanced Study
Michael Bollati, Alrick Crowe, Angela Henry, Carolina Liriano, Tara Ryba, Sionery Villar, Tara Ware
Master of Science in Education
Michael Bollati, Angela Henry, Yamile Ledesma, Tara Ware, Isaac del Monte